Plastry dla dzieci – pierwsza pomoc
Na drobne skaleczenia czy otarcia, wszyscy jesteśmy narażeni, a w szczególności nasze maleństwa. Pierwsza pomoc w takich przypadkach opiera się na przemyciu rany, za pomocą odpowiedniego środka dezynfekującego. Ma to za zapobiec rozwojowi infekcji. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie uszkodzonego miejsca, na przykład za pomocą plastra dla dzieci. Tak zastosowany opatrunek chroni ranę przed zanieczyszczeniem, jednocześnie zapewniając skórze stały dopływ powietrza, co wspomaga proces gojenia.
W tej kategorii prezentujemy szeroka gamę produktów różniących się rozmiarem, kolorem, ilością sztuk w opakowaniu.
Plasterki dla dzieci – niezbędnik w każdej domowej apteczce
Apteczka, znajdująca się w każdym domu, powinna zawierać produkty, które okażą się pomocne w przypadku niespodziewanych urazów. Do tego typu wyrobów medycznych zaliczają się plastry. Rodzice, kompletując domowy zestaw plastrów, powinni wybierać produkty stworzone specjalnie z myślą o maluchach. Plasterki dla dzieci często zawierają motywy i postacie z bajek, wyposażone są w przyjazne wzory i kolory. Będzie to miało znaczenie przy odwróceniu uwagi pociechy od przykrego zdarzenia, jakim jest skaleczenie bądź otarcie.
Oczywistym zadaniem plastrów jest zabezpieczenie zranionej skóry przed zanieczyszczeniami i mechanicznymi czynnikami zewnętrznym oraz wspomaganie procesu jej gojenia. Ważne jest aby produkty mieć pod ręką kiedy okażą się potrzebne.
Ważne – o czym należy pamiętać przy wyborze
Plasterki to wyroby jednokrotnego użytku, które trzeba wymieniać codziennie. Ważne jest, aby przyklejać je na uprzednio dokładnie oczyszczoną i suchą skórę. Rozmiar i kształt musi być odpowiednio dopasowany do wielkości obrażenia, a część z opatrunkiem przylegać do rany (część samoprzylepna nie powinna mieć kontaktu z uszkodzonym naskórkiem).
Plaster to niewielki produkt, ale odgrywa ogromną rolę przy uszkodzeniach skóry. Chroni ranę, tamuje krew. To podstawowe wyposażenie każdej apteczki. Ten niewielki kawałek materiału umożliwia wykonywanie codziennych czynności, pomimo skaleczeń.