Dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała
W celu zachowania zdrowej i pięknej skóry bardzo ważna jest jej regularna pielęgnacja przy użyciu odpowiednio dobranych dermokosmetyków. Środki wybierane do dbania o twarz oraz ciało powinny cechować się bezpiecznym pH, a także łagodnym składem. W przypadku problemów skórnych o podłożu alergicznym pomocne mogą się okazać produkty emolientowe. dostępne kosmetyki dermo z apteki mogą pomóc we wzmocnieniu filmu ochronnego, utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia oraz w pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych.
Do codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzą się dermokosmetyki o działaniu oczyszczającym i normalizującym. Zawarte w ich składzie substancje czynne nie powinny przyczyniać się do nadmiernego wysuszenia skóry oraz zaburzenia jej równowagi. Raz lub dwa razy w tygodniu można wykonać peeling, który pozwoli na udrożnienie porów oraz usunięcie zrogowaciałej warstwy komórek. Poza kremami, balsami i żelami do ciała w aptece można znaleźć duży wybór kosmetyków dermo w postaci dezodorantów oraz antyperspirantów o bezzapachowych formułach. Ich stosowanie może pomóc w ograniczeniu nadmiernej potliwości, spowolnieniu produkcji potu oraz w zneutralizowaniu nieprzyjemnego zapachu w miejscu aplikacji.
Kosmetyki do włosów – szampony, odżywki, maski
By poprawić kondycję pasm i skóry głowy, można sięgnąć po dostępne kosmetyki dermo z apteki w postaci szamponów, odżywek, wcierek oraz masek. Preparaty zawierające w swoich recepturach proteiny, aminokwasy, emolienty oraz substancje nawilżające mogą pomóc w zahamowaniu nadmiernego wypadania kosmyków, w zabezpieczeniu ich przed odwodnieniem oraz w przywróceniu zdrowego wyglądu. Specjalistyczne dermokosmetyki ze składnikami kondycjonującymi sprawdzą się zwłaszcza w przypadku włosów suchych, skłonnych do plątania, farbowanych oraz zniszczonych przez zabiegi fryzjerskie.
W składzie szamponów, odżywek oraz innych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy często znajdują się takie związki jak biotyna, prowitamina B5, gliceryna, lipidy, olej arganowy oraz naturalne ekstrakty: ze skrzypu polnego, korzenia cykorii, owoców róży, zielonej herbaty. Do codziennego dbania o fryzurę można też wykorzystać naftę kosmetyczną z apteki. Taki dermokosmetyk przy regularnym stosowaniu może sprawić, że pasma staną się lśniące, puszyste i zdrowe.
Kosmetyki dermo do dbania o skórę stóp, rąk i paznokci
Uboga warstwa hydrolipidowa, brak gruczołów łojowych oraz niewielka ilość tkanki podskórnej powoduje, że skóra dłoni oraz stóp wymaga szczególnej troski. Do tego celu najlepiej sprawdzają się dermokosmetyki z apteki w postaci kremów, balsamów oraz koncentratów do rąk i paznokci. Zawarte w ich składzie substancje czynne mogą pomóc w zachowaniu gładkości i elastyczności naskórka, a także w przeciwdziałaniu procesom przedwczesnego starzenia.
W przypadku zniszczonej i przesuszonej skóry można sięgnąć po preparaty z ceramidami, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, odżywczymi olejkami oraz witaminami. dostępne kosmetyki dermo z apteki do pielęgnacji stóp oraz dłoni często zawierają też wyciąg z mocznika, który aktywnie wspomaga procesy odnowy komórkowej, polepsza przepuszczalność warstwy rogowej oraz przeciwdziała podrażnieniom.
Dermokosmetyki do opalania – balsamy i emulsje ochronne
Nadmierna ekspozycja ciała na promieniowanie słoneczne może zwiększać ryzyko wielu chorób, w tym niebezpiecznego raka skóry. W celu ochrony przeciwsłonecznej najczęściej stosuje się dostępne kosmetyki dermo z apteki. Preparaty w postaci kremów, balsamów i emulsji ochronnych mogą pomóc w zabezpieczeniu naskórka przed poparzeniem, zmniejszeniu ryzyka powstawania podrażnień oraz w wydłużeniu możliwości bezpiecznego przebywania na słońcu.
Najczęstsze składniki obecne w dermokosmetykach przeznaczonych do stosowania przed i po opalaniu to olejek z marchwi, witamina E, wyciąg z aloesu, woda termalna oraz masło Shea. Preparaty ochronne z filtrami o lekkiej, nietłustej konsystencji można stosować każdego dnia np. w trakcie porannej rutyny pielęgnacyjnej. Ich nakładanie należy powtórzyć zawsze w sytuacji, kiedy mogły zostać usunięte podczas mycia, kąpieli lub energicznego wycierania.