Nazwa
octenilin ® żel
postać: lepka ciecz
wielkość opakowania:n 20 ml
Opis:
Zalety
- efektywnie nawilża, dekontaminuje i oczyszcza ranę
- ułatwia zmianę opatrunków na ranach
- wspomaga naturalny proces gojenia się rany
- bezbolesna aplikacja oraz doskonała tolerancja przez ranę, błony śluzowe i skórę,
- może być używany do 6 tygodni po pierwszym otwarciu butelki
Obszary zastosowania
• do nawilżania i oczyszczania skolonizowanych, skontaminowanych i zakażonych ran przewlekłych z pozostałości tkanek martwiczych, biofilmu oraz resztek po opatrunkach
• polecany szczególnie do ran z martwicą suchą i rozpływną
• do utrzymania idealnego bilansu wilgoci w ranie
• zalecany w ranach ziarninujących i pokrywających się nabłonkiem
• rekomendowany do stosowania w ranach oparzeniowych
• stosowany do wilgotnej terapii ran chronicznych - głębokich i powierzchniowych, o małym wysięku lub prawie suchych
Właściwości produktu
Nie podrażnia, hipoalergiczny, bezbolesny, nie wywołuje toksyczności tkankowej, nie wpływa negatywnie na procesy ziarninowania i epitelializacji. Dobra tolerancja na oktenidynę została potwierdzona doświadczeniami klinicznymi na przestrzeni wielu lat, również w leczeniu ran przewlekłych.
Wskazanie:
Wskazówki dotyczące stosowania
Tylko do zastosowania zewnętrznego na rany skóry. Octenilin® żel na rany nadaje się do długotrwałego stosowania. Długotrwałe stosowanie octenilin® żelu na rany powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Jednocześnie z opracowaniem rany należy zawsze najpierw przepłukać i oczyścić ranę, tak aby łatwo odrywające się naloty były już usunięte przed dalszym zaopatrzeniem rany produktem octenilin® żel na rany.
Ranę pokryć całkowicie produktem octenilin® żel na rany (1-5 mm). Do pokrywania lub wypełniania rany produkt octenilin® żel na rany można nakładać na okłady, gazy, kompresy oraz inne materiały wchłaniające lub materiały wypełniające ranę.
Dzięki nawilżeniu powierzchni rany możliwe jest delikatne oderwanie nalotów i ich usunięcie podczas następnej zmiany opatrunku. Produkt octenilin® żel na rany może pozostać na ranie do następnej zmiany opatrunku. Częstość zmiany opatrunku zależy od właściwości rany i ilości wysięku oraz należy ją dostosować do konkretnej sytuacji i stanu rany, jednak powinno to mieć miejsce po max. 3 dniach.
W połączeniu z natłuszczonymi gazami opatrunek należy zmieniać codziennie i oczyszczać ranę. Należy zwracać uwagę na dobór opatrunku odpowiedni do konkretnej fazy gojenia.
Opatrunek wtórny należy tak dobrać, aby z jednej strony żel nie wysychał, a z drugiej strony krawędzie rany i skóra otaczająca ranę nie ulegały maceracji. Pacjenci z przewlekłymi ranami bardzo często są wrażliwi na zmiany temperatur. octenilin® żel na rany bezpośrednio przed użyciem można podgrzać do temperatury ciała. W celu zminimalizowania ryzyka przeniesienia mikroorganizmów do rany zalecane jest dokładne, obejmujące dużą powierzchnię oczyszczenie całego otoczenia rany przy użyciu produktu octenilin® roztwór do płukania ran.
Producent/Importer/upoważniony przedstawiciel
Dystrybutor:
Schulke Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 132
02-305 Warszawa, Polska
Telefon +48 22 11-60-700
Telefax +48 22 11-60-701
www.schulke.pl
schulke.polska@schuelke.com
Wytwórca:
Schülke & Mayr GmbH
Robert-Koch-Str. 2
22851 Norderstedt, Niemcy
Telefon +49 40 - 52100 - 0
+49 40 - 52100 - 318
www.schuelke.com
info@schuelke.com
Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.