Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
SOYFEM, 100 mg, tabletki powlekane: Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Glycine max L., semen (nasion soi) (100 – 400 : 1), co odpowiada 26 mg zespołu izoflawonów, w przeliczeniu na genisteinę. Rozpuszczalnik używany do ekstrakcji: etanol 60% – 70% V/V. Linia podziału na tabletce ułatwia tylko jej rozkruszenie, w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki.
Grupa farmakoterapeutyczna: Inne leki ginekologiczne, pozostałe leki
Kod ATC: nie przyznano kodu ATC
Wskazania do stosowania: SOYFEM jest wskazany do stosowania u kobiet w okresie przekwitania w celu łagodzenia występujących objawów, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju.
Dawkowanie i sposób podawania:
Dawkowanie: 1 – 2 tabletki dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Nie należy przekraczać 2 lat stosowania produktu SOYFEM.
Dzieci i młodzież: SOYFEM nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży.
Sposób podawania: SOYFEM przyjmuje się doustnie, najlepiej w trakcie posiłku, popijając tabletkę płynem.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na soję, olej sojowy, orzeszki ziemne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i karmienie piersią.
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Należy zachować ostrożność u kobiet z nowotworami piersi i przerostem endometrium w wywiadzie.
Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji: Nie zaobserwowano.
Wpływ na płodność, ciążę i laktację: Produkt SOYFEM jest przeciwwskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn: SOYFEM nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych: Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa; tel.: +48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309; e-mail: ndl@urpl.gov.pl Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Przedawkowanie: Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.
Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.
Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: 9330 (wydane przez Ministra Zdrowia).
OTC – produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza.
Dostępne opakowania: 60 tabletek powlekanych.