Produkt apteczny
Woda utleniona – WODORU NADTLENEK 3% (Hydrogenii peroxidum 3%) – Do przemywania ran jako środek odkażający. Rozcieńczony roztwór stosowany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
Do darmowej dostawy brakuje Ci 300,00 zł
Zdjęcie ma charakter poglądowy
WODA UTLENIONA
ZASTOSOWANIE
Woda utleniona – WODORU NADTLENEK 3% (Hydrogenii peroxidum 3%) – Do przemywania ran jako środek odkażający. Rozcieńczony roztwór stosowany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia,
przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
WSKAZANIA
Do przemywania ran jako środek odkażający. Rozcieńczony roztwór stosowany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
DZIAŁANIE
Roztwór nadtlenku wodoru posiada właściwości bakteriobójcze, odkażające, odnawiające i wybielające.
SKŁAD
Hydrogenii peroxidum 30% (stabilizowany chemicznie) 10g, Kwas 1-hydroksyetano-1, 1-difosfonowy, Pirofosforan disodowy, Woda oczyszczona do 100g.
SPOSÓB UŻYCIA
Na skórę do przemywania ran stosować w postaci nierozcieńczonej. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 1 łyżkę wody utlenionej (5 ml) w szklane wody (250 ml).
PRZECIWWSKAZANIA
Ostre, wrzodziejące zapalenia dziąseł i uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku
OSTRZEŻENIA
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Unikać kontaktu z oczami.
Dzieci i młodzież:
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek u dzieci.
Lek Woda utleniona a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Dotychczas nie odnotowano interakcji Wody utlenionej z innymi lekami.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowanie tego leku.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Produkt nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Jak każdy lek, lek Woda utleniona może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W miejscu zastosowania może wystąpić, krótkie, przemijające pieczenie. Częste stosowanie do płukania jamy ustnej wywołuje podrażnienie błony śluzowej.
Zgłaszanie działań niepożądanych:
Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, nr telefonu + 48 22 49 21 301, nr faksu + 48 22 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.
ul. Stacyjna 5, 30-851 Kraków
ZAWARTOŚĆ NETTO
100g
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
Roztwór na skórę i do stosowania w jamie ustnej, 3%
REJESTRACJA
Produkt leczniczy
NUMER POZWOLENIA
IL-2354/ChF
DODATKOWE INFORMACJE:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Chronić od światła. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.